RSS
ГоловнаРГДАДіяльністьРегіониЗаконодавствоРесурсиПублікаціїБлогПолітінформКонтакти
ЗОВНІШНІ ПОСИЛАННЯ» Головним індикатором оцінки ефективності місцевих органів влади є стан закладів для дітей - Юрій Павленко

Головним індикатором оцінки ефективності місцевих органів влади є стан закладів для дітей. Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час прес-конференції за результатами робочої поїздки до Тернопільської області.

«Саме тому Президент ставить завдання привести у відповідність до вимог законодавства заклади охорони здоров’я, в яких отримують допомогу діти, розвивати мережу дитячих садків, оснащувати шкільні навчальні заклади, постійно підвищувати професійний рівень педагогічного складу навчальних закладів, розвивати інклюзивну освіту, зробити заклади для дітей безбар’єрними з тим, щоб дитина з особливими потребами навчалась разом з усіма дітьми у звичайній школі, могла отримувати ті самі послуги позашкільної освіти, що й інші діти», - констатував Ю.Павленко.

За словами Ю.Павленка, на Тернопільщині особливої уваги влади потребує матеріальне переоснащення дитячих відділень районних лікарень - тільки половина з них забезпечені сучасним м’яким інвентарем та обладнанням. Також, за його словами, потрібно розвивати позашкільну освіту - в області заняттями в секціях, гуртках, музичних школах тощо охоплено 45% дітей, при цьому «Глава держави ставить завдання не менше 70% дітей охопити позашкіллям».

«Особливо актуальним питанням для Тернопільської області є розвиток інклюзивної освіти - тільки 135 дітей навчаються за програмою інклюзивного навчання, що становить близько 5% від загальної кількості дітей-інвалідів, які проживають на території області. По суті, в області інклюзивна освіта робить тільки перші кроки», - підкреслив Ю.Павленко.

Окремо він наголосив на питанні реформування інтернатних закладів, зауваживши, що «реформа інтернатних закладів гальмується».

Під час поїздки Ю.Павленко проаналізував стан виконання завдань Глави держави у сфері захисту прав дитини, спільно з головою обласної державної адміністрації Валентином Хоптяном провів нараду з питань захисту прав дитини за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та районних державних адміністрацій, до компетенції яких входять питання захисту прав дитини, представниками прокуратури області, управління МВС України в області, ознайомився з діяльністю дитячих відділень Бережанської та Чортківської центральних районних лікарень, Чортківської загальноосвітньої школи інтернату І-ІІІ ступенів, Чортківської музичної школи, Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини, Бережанської виховної колонії, Чортківського слідчого ізолятора, Тернопільського ізолятора тимчасового тримання.


(Офіційне представництво Президента України)

Рада Голів Державних Адміністрацій
Адреса: Україна, 03141, м. Київ, вул. Амосова, 4, оф. 4. Тел.+ 38 (044) 469-14-15.