RSS
ГоловнаРГДАДіяльністьРегіониЗаконодавствоРесурсиПублікаціїБлогПолітінформКонтакти
ЗОВНІШНІ ПОСИЛАННЯ» Підписаний Президентом закон щодо об’єктів нерухомості посилить захист соціально уразливих верств населення - Ірина Акімова

Реалізація підписаного Президентом України Віктором Януковичем Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості» посилить захист соціально уразливих верств населення та збільшить у наступному році надходження до місцевих бюджетів. Про це повідомила Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

За її словами, цим Законом відтерміновується сплата фізичними особами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2014 рік. І.Акімова зазначила, що такий перехідний період дозволить завершити в поточному році комплекс підготовчих процедур щодо повного визначення бази платників цього податку та об’єктів оподаткування і забезпечити в подальшому його належне адміністрування. «З цією метою в Законі визначено процедуру проведення у 2013 році звірки стосовно кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, та розмірів житлової площі таких об’єктів для формування реєстру платників цього податку», - сказала Перший заступник Глави АПУ.

Вона наголосила, що Законом також передбачене посилення захисту соціально уразливих верств населення. Зокрема, з об’єкту оподаткування податком виключено житлову нерухомість, що належить сім’ям опікунів, піклувальників дітей та дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, а також дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), фізичним особам, які мають статус малозабезпечених сімей.

«Крім того, Законом визначається можливість застосовувати пільгу зі сплати податку не лише до одного об’єкта за вибором платника, а виходячи з сумарної житлової площі належних громадянину об’єктів житла, незалежно від кількості та виду таких об’єктів», - зазначила І.Акімова.

Перший заступник Глави АПУ додала, що місцевим радам також дозволяється встановлювати додаткові пільги з податку на нерухоме майно щодо об’єктів, які перебувають у власності релігійних організацій України та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої статутами таких організацій.

Водночас Ірина Акімова наголосила, що пільга не діє, якщо об’єкти нерухомого майна використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надання в оренду, лізинг тощо).

«Реалізація норм цього Закону сприятиме посиленню соціальної справедливості у справлянні податку на нерухоме майно та збільшенню у наступному році надходжень до місцевих бюджетів», - сказала Перший заступник Глави АПУ.

(Офіційне представництво Президента України)

Рада Голів Державних Адміністрацій
Адреса: Україна, 03141, м. Київ, вул. Амосова, 4, оф. 4. Тел.+ 38 (044) 469-14-15.